...Napsala jsem pro vás knížku JEZDECTVÍ BEZ ILUZÍ…
OBJEDNÁVKY NA WWW.PROBOOKS.CZ

Cesta domů a rozkoukávání

21. května 2007 v 10:30 |  DARCY - Border Collie
Darcy většinu cesty prospinkala, až na jedno decentní ublinknutí to zvládla velmi dobře. Ségra, která řídila si to sice vzala osobně, ale vysvětlila jsem jí, že poblinkat se může pejsek aniž by to byla kritika řidičských kvalit :o)).

Přijely jsme domů, kde nejdřív velmi opatrně prozkoumala obývák a přilehlou kuchyň, kde má své misky. Ukázalo se, že stačilo jen jednou ukázat místo, kde se dlabe a bylo jasno. Ze začátku mě přemlouvala, abych jí ještě nakojila, tak jsem jí vysvětlila, že to není fyziologicky možné. Vzhledem k její inteligenci, zdá se, pochopila. Po prozkoumání padla za vlast a spala asi hodinku. Pak se seznámila s pejskem ségry, který ji částečně ignoroval, což Darsinku přestalo bavit a nenápadně ho začala očima sledovat, až ho chytla za kudrdlinu na zadní noze. Než ten náš slepucha zjistil co to bylo, už zase spala. Mám takový zvláštní dojem, že po dnešním dni už na své jméno docela reaguje. Když viděla tátu, tak se za mě schovala, ale nespustila ho z očí. To samé, když přišel Honza. Teď se tam v obýváku seznamují a počáteční ostych opadl. Venku je senzační, loužičkuje jako profík. Doma zatím jen dvě. Stačí zavolat a zamlaskat a hned přiběhne. K véče měla granulky s paštikou. Je to popelka, pánč vyžrala paštiku a granulky nechala. Po příjezdu k obědu měla granule samotné a ty baštila dobře.
Jinak hned pochopila, že to měkoučké oválné na zemi je její pelíšek a ty hračky jsou určitě jen její. Je to šikula. Jo a ségře zabavila takovýho hnusnýho metrovýho plyšovýho krokodýla, kterýho nejdřív sledovala a pak ho hryzla do nohy. Když zjistila, že se nebrání, tak se do něj pustila. Krokodýl je již v majetku Darcy.
Je to senzační pes a děsí mě, jak i takovýhle mimčo chápe rychle.
Noc byla víc než klidná, šli jsme spát kolem jedenácté, do čtyř do rána spala vkuse, pak si chtěla hrát. To dala najevo tím, že se opřela packama o gauč, kde jsem spala a hryzla mě do nosu. Naštěstí docela něžně. Tak jsem jí asi dvacet minut házela kostičku a přetahovala se o hračku. Pak jsem jí vysvětlila, že by v noci měla spát. Tak chvilku kňučela, pak si lehla do pelechu a spala do osmé hodiny, kdy jsme vstávali. No a dneska už je zase víc oprsklá, je to dravec, tak hodinku jsme si hráli a pak to zase zalomila. Odpo jedeme na návštěvu, kde maj mladýho jorkšíra a mimčo. Auto snáší dobře, jen z výtahu je zatím vykulená. Je to prdelka a jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál :o))
Jinak ta naše bestie používá svoje jehličky na zákeřné útoky na achylovu šlachu. Bude to zabiják, to je jasný. A jak umí vrčet... no jde z ní takovej strach, že jsem se z toho dneska málem počůrala smíchy. Ale smála jsem se jen decentně, abych jí nesrazila její sebevědomí :o)).

Jen pro úplnost dodávám, že do jejího vlastnictví nadále přibyla i flaška kvalitního Brendy, kterou jsem dostala jako dárek od táty. Nejdřív mi vítězoslavně přinesla ukázat kolek, který odloupla ze zátky a teď jsem jí přistihla, jak se mermomocí snaží tu zátku rozkousat... Tak jsem tu flašku otočila (mám jí v držáku na víno) zátkou ke zdi, no tak nejdřív žužlala skleněné dno a pak přišla na to že otvorem č. 1 se prostrčí hlava, otvorem č. 2 packa, hlavu pak zalomila do pravého úhlu a otvorem č. 6 se opět dostala k zátce. Kromě toho, že bude chytrá, bude i alkoholik s dobrým vkusem. Vína, které tam bylo si ani nevšimla (to jsem totiž koupila v Tescu, abych měla čím podlévat maso, takže žádné archivní)...

Takže až jí najdu jak se potácí po bytě, usíná během lítání a blinká, vím, čím to je...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ciggi alias Driver Ciggi alias Driver | 21. května 2007 v 11:34 | Reagovat

Wau, tak i když jsem větší část vyprávění abslvovala s vámi, upřímně jsem se zasmála :-)jen tak dál :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama