...Napsala jsem pro vás knížku JEZDECTVÍ BEZ ILUZÍ…
OBJEDNÁVKY NA WWW.PROBOOKS.CZ

Focení, jak to začalo a pokračuje

23. května 2007 v 19:12 |  Focení
Začalo to někdy koncem roku 2006, kdy jsem už nějakou dobu trénovala na jízdárně Alici Bochňákovou. Jezdila u nás už nějakou dobu, potom ale měla úraz. To si dovolím popsat malinko blíž: Jeden krásný den, Alice a ještě jedna jezdkyně šly pod dohledem cvičitelky Alenky na louku. Cvičitelka vedla na ruce svého koně, aby se tam napásl. Všichni tři spolehliví a klidní koně. Ale pokud se dá mluvit o zákonu schválnosti, ten den se tento zákon opravdu potvrdil. Na louce probíhalo prý vše tak, jak má. Až na to, že kůň cvičitelky stoupl do vosího hnízda ukrytého v trávě. Je asi jasné co následovalo. Žihadlo za žihadlem a i sebeklidnější kůň by se bránil. Takže se všichni tři vydali tryskem domů po písčité cestě, která končí vraty, za nimiž následuje dlážděné parkoviště. Vrata byla sice otevřená, ale i to nezabránilo úrazům. Alice i Ivanka se rozhodly seskočit ještě před vraty, protože netušily, co bude následovat. Ivanka to vzala hlavou do vrat, Alice skočila do kopečka, který lemoval výběhy. Ivanka měla otřes mozku a Alice zlomenou jednu nohu a druhou pěkně pochroumanou (jestli se nemýlím). Každopádně obě nohy v gipsu... (mimochodem v tu dobu mě spadla na jízdárně dáma velmi nevinným pádem, ale skončila se zlomenou pánví). Je to bezpečný sport a u nás se toto stává jednou, maximálně dvakrát za existenci jezdecké školy :o))).
Po rekonvalescenci se Alice vrátila do sedla, což obdivuji a podporuji :o). Při jedné z lekcí se Alice zmínila, že fotí a nabídla mi spolupráci. Jsem "exibouš" a když jsem slyšela o tom spojení vody a focení, byla jsem pro. Tak jsme si domluvily termín a první focení probíhalo právě někdy koncem loňského roku.
První focení bylo s dcerou Alice, Bárou. Je to princezna, která je pod vodou jako doma a byla profesionální.
Druhé a třetí focení bylo s kamarádem Alice, Filipem. Ten byl pod vodou také poprvé, jako já, ale myslím, že jsme to zvládli docela dobře. Při tom druhém už ale bylo vidět, že jsme všichni věděli, co se bude dít, co se čeká od nás, co si musíme hlídat atd... Není to taková sranda, jak se může zdát. Zkuste zadržet dech, nenadechnout se ale uplně, aby nebyly tváře nafouklé jak balon, potopit se jen těsně pod hladinu, nezakrývat světlo, dostat se do žádané pozice, stále nedýchat, mít otevřené oči, chvíli tam vydržet, aby bylo možné zaostřit a vyfotit a pak se teprve nad hladinou zase nadechnout. To ještě máte po sobě závaží, protože voda prostě nadnáší a fakt s tím nic neuděláte. Zkoušela jsem to.... Přiznám se, že mě to baví, vodu mám ráda a byla i sranda.
Děkuji Filipovi za trpělivost a spolupráci pod vodou :o)
Zítra nás čeka další focení.
Alice plánuje i výstavu svých fotek. Budu samozřejmě včas informovat. Odkaz na její fotogalerii najdete v sekci "O mně". Doporučuju projít vše. Je to úžasný.
Mezi tím, jsme si s Alicí (snad oboustranně) padly do oka. Je to nádherná pohodová ženská (jak je jistě zřejmé z autoportrétu s dcerou Bárou), a touto cestou děkuji za umožnění nových zážitků a podpory nejen pod vodou. Díky Ali.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 alice bochňáková alice bochňáková | E-mail | 23. května 2007 v 20:59 | Reagovat

co podotknout k tvým obsažným slovům? samozřejmě velké díky za pozastavení a  zmínku o mém " koníčku".-)) nelze neříct, že najít někoho  " vhodného " na focení pod vodou, co by zvládal a odpovídal všem požadavkům, a že jich není málo, není vůbec snadné. Když jsem tě ale uviděla, tvou vizualitu, tvou práci s koňmi a lidmi, co něco chtěj umět, pak zjištění, že tvé druhé já je zpěv verzus muzika stejně jako u mě a to vše v kombinaci hlubokého hlasu a pohodového vystupování, nic mě nempohlo zabránit dotazu, zda bys nešla " blbnout " pod vodu. Tvé ..proč ne...mě potěšilo a práce mohla začít...-))

PS...panák na focení s sebou...ve vodě trochu přituhlo.-(( .-))))

2 Dana Dana | 23. května 2007 v 21:05 | Reagovat

:o) Trochu se červenám... :o))

Panák bude, zařídím odvoz...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama