...Napsala jsem pro vás knížku JEZDECTVÍ BEZ ILUZÍ…
OBJEDNÁVKY NA WWW.PROBOOKS.CZ

Už chodíme na cvičák :o)

12. června 2007 v 0:34 |  DARCY - Border Collie
To jsem takhle jednou chtěla odjet z jízdárny domů. Ale nevybrala jsem si zrovna vhodný čas, protože Darsy byla zabraná do hry s jinou fenkou. Zrovna se jí dařilo jí pěkně zaštipovat a já si myslela, že snad na mé radostné zavolání přiběhne... No tak jsem si dala ještě kafe. Stihla jsem s majitelkou druhé fenky filozofovat o principech jezdectví. No a pak jsem Darsinu čapla a jela jsem.
Doma jsem shodou okolností brouzdala po internetu a našla stránky psí školy, kam dřív chodila moje sestřička Péťa s Lukym. Tak jsem tam napsala mejla ve stylu... Mám BC, jsou jí dva měsíce. Kdy můžu přijít.... :o)) Odepsala mi za dva dny paní Brunclíková, že se mám v sobotu po desáté zastavit v Troji na cvičáku a okouknout to tam. Tak jsme vyrazili i s Jendou.
Cvičák je krásný, psů tam bylo jak psů. Chvíli jsem sledovala obrany, kterých se zúčastnila i jedna Borderka. Než šla na řadu, všechno hrozně komentovala a zdálo se, že se nemůže dočkat, až se zakousne do toho odporného pána, co tam tam ječí na ty ostatní ubohé rotvailery a dobrmany. V momentě, kdy šla na řadu, volala nás paní Brunclíková do takové malé klubovničky, abychom se tam trochu seznámili. Byla tam s námi ještě jedna dvojice asi s půl ročním pejskem. Ptala se nás, co bychom chtěli, co máme v plánu a tak. No a pak, že si nás okoukne, co umíme.
Vyšli jsme ven a ona chtěla, abychom předvedli chůzi na vodítku. Cha cha. To se trochu přepočítala, pánč Darsina ho měla podruhé v životě na sobě. A co udělá pes, když ho popotáhnete? No vzepře se a nikam nejde. Tak jsme odsáňkovaly asi půl kolečka. Poté nám řekla, ať je pustíme z vodítka a necháme je si chvíli hrát. No a pak zaznělo z jejích úst jen: "teď si je zavolejte". CHA CHA CHA Zase vedle. Ani Darsy ani druhý pes o nás nejevili nejmenší zájem. Reakce paní cvičitelky? No jsou i horší :o). Doporučila nám oběma individuální kurz na začátek. Nenápadně jsem se zeptala, zda ve dvou měsících není brzy na nějaký výcvik (tím jsem jen chtěla připomenout nezkušené trenérce, která má sama jen 5 borderek, že je to ještě štěně, pokud si nevšimla), odvětila, že jde spíš o výchovu a základní návyky.
No a tak jsem v neděli v sedm večer byla nastoupená na tom stejném místě. Ujala se nás Katka, která měla hnědobílou borderu, se kterou si ta moje padla hned do oka. Asi po dvaceti minutách mých dotazů a Katčiných odpovědí, kdy jsem jí barvitě popsala, jak jsme se v sobotu předvedly, mi řekla, abych si zkusila Darsinu zavolat. A co se stalo???? Do dvou vteřin byla u mě... Mrcha :o). Chtěla mě ztrapnit, to jsem prokoukla. Celou hodinu jsme zkoušely jen základní přivolání a povel "ke mně". Naprosto bez problémů, i když se kolem ní pak hemžilo asi 5 velkých psů, i když zrovna vylévala všechny misky na pití, protože si z nich dělá myčku na tlapky, prostě od té doby zatím přišla vždy.
Že by byla chyba ve mně?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fotografka - amatérka :-) Fotografka - amatérka :-) | 14. června 2007 v 20:34 | Reagovat

Danuško, přišly Ti ty fotečky na mail, co jsem posílala za mobilu ???

2 Dana Dana | 14. června 2007 v 22:28 | Reagovat

Jojo, zkoušela jsem ti poslat odpověď, ale jak jsem pochopila, nedošla.

Moc děkuju, jsou hezoučké :o))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama