...Napsala jsem pro vás knížku JEZDECTVÍ BEZ ILUZÍ…
OBJEDNÁVKY NA WWW.PROBOOKS.CZ

Když dojdou slova...

19. července 2007 v 0:34 |  DARCY - Border Collie
...a já hloupá si myslela, že mě nic nerozhodí, že jsem nad věcí a že dokážu na všechno reagovat s chladnou hlavou...
Dneska jsem v jedenáct večer odjížděla z jízdárny, totálně hotová, protože si sami sklízíme slámu a to je fyzicky docela náročné. Možná i to by vysvětlovalo následující "Darsijádu".
Vykoupala jsem se, převlíkla a za příjemného letního večera jsem odcházela směrem k autu. Darsinka pospávala, protože i jí ta vedra nejdou úplně k pleti. Jak zaslechla klíče, tak se sebrala a šla za mnou. Byla tma, jen hvězdičky a její špička ocasu svítily do tmy. Přeběhla přes trávník, kde většinou dělá ještě loužičku. Odemkla jsem auto a ona do něj skočila rychlostí, kterou jsem od ní nečekala. A rovnou na zadní sedadlo, což většinou dělá až po pár minutách vysvětlování, že na řadící páce se spát nedá. Skočila tam, lehla si a já si myslela, že to hned zalomí, protože cestou domů to vždycky dělá...
Po pěti minutách jízdy jsem se otočila, abych se podívala na to štěňátko, jak spinká. Ona ale měla zvednutou hlavu, ale koukala směrem do opěradla. Tak jsem jí rukou pohladila. Byla taková roztomiloučká. Po dalších pěti minutách jsem jí jen bez vizuální kontroly pohladila a zjistila, že má stále zvednutou hlavu a nespí. To už mi bylo divné, tak jsem se jen rychle otočila (protože jsem zodpovědný řidič a snažím se většinu cesty dívat dopředu, když mi zrovna nezvoní telefon nebo když zrovna nehledám čerstvě zapálenou cigaretu v klíně), abych zjistila proč mi to dítě nechrní. Když jsem otáčela hlavu zpět, periferně jsem zahlédla "NĚCO", co tam být asi nemá. Tak jsem zastavila na krajnici....
Otočila jsem se pořádně a zjistila, že do něčeho štouchá tím svým čumáčkem a hrozně jí to zajmá.... Tak jsem si na to rozsvítila. Ta kráva tam měla myš. Normální mrtvou myš, kterou si vezla s sebou domů... No a v té chvíli jsem se zmohla jen na zvuky áááááá fůůůůůj ježíííííš... Darsina na mě čuměla s takovým divně neutrálním výrazem. Tak mě nenapadlo nic lepšího, než stáhnout okno u spolujezdce a milou myš vzít za tu její studenou nožičku a vyhodit jí z okna nějakým nebožákům před dveře domečku, který si tam tak nevhodně postavili. Otočila jsem se zpátky na toho hnusnýho čokla a začala jsem se jí ptát, co jí to napadlo a kde to viděla a podobně. Nevím, co jsem čekala za odpověď, ale raději jsem se zase rozjela, než aby mě tam nějaký obyvatel toho domku honil kvůli tý myši...
Jediné štěstí, že pár metrů dál byla pumpa. Tak jsem si tam vydesinfikovala ruku a jely jsme dál. Doma šla do vany a stejný proces podstoupila i její huba... Za tepla jsem to vyklopila Honzovi, který se samozřejmě smál a ještě tu krávu pochválil, že je hodná, že mu chtěla přivést myšičku. A od té doby mě to pronásleduje. Jenda se mě ptal, jestli se nechci dívat na Mickey Mouse. Tak jsem mu řekla že ne, že v telce jsou Tři myšketýři, pak se mě zeptal: "Dáš si kafíčko, myšičko?" a hrozně se u toho tlemil. No a teď tady píšu tuhle story a musím u toho šahat na myš.
Darsince jsem odpustila - je to moje myšátko malý, ale příště budu dávat větší pozor, co si odnáší z jízdárny domů.... Pixla jedna borderčí :o))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iva Iva | E-mail | Web | 19. července 2007 v 15:10 | Reagovat

Směju se nahlas, až jsem vzbudila Agátu. To mne překvapuje, že si myšku neodvezla již dřív. Agáta je miluje - buď je chce sežrat nebo se v nich alespoň vyválí. Ale radši ať se válí v chcíplých myších než v hovnech - máme dnes opět za sebou důkladnou koupel a úklid po její parfemaci. To si myslím, že je daleko horší a nechutnější.

Tak ještě jednou díky za odlehčení náročného dne a myším zdar.

2 Dana Dana | 20. července 2007 v 0:45 | Reagovat

No po přečtení stránek Agátky usuzuji, že to zdaleka nebylo to nejhorší, co mě potkalo. Jsem zvědavá, s čím přijde příště. Přeju vám všem a Agátce obzvlášť, aby toho bylo co nejméně.

Mě v tu chvíli spíš překvapilo, že si jí vzala do auta a vezla domů... Až vyroste tak to bude zajíc. Nebo srnka? Ale toho už si možná všimnu :o))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama