...Napsala jsem pro vás knížku JEZDECTVÍ BEZ ILUZÍ…
OBJEDNÁVKY NA WWW.PROBOOKS.CZ

Novinky a malý testík

21. února 2008 v 0:31 |  DARCY - Border Collie
Novinky o Darsince nejsou až tak závratné, jelikož jsme se už asi sžily dohromady. Dřív mě překvapily takové normální věci, jako je loužička na koberci nebo parfemace cizími výkaly.
Abych ale Darsině nekřivdila, loužičky už téměř nejsou, jen občas si tu a tam ucvrnkne.
(Je malinká, asi 49 cm, ale když jí měřím, strašně se kroutí, takže + - deset centimetrů. S váhou je to podobné, vážení probíhá tak, že se zvážím já, pak vezmu Darsinu do náruče a rozdíl je váha Darsiny. To je sice logické, ale když si chci nějaké to kilo ubrat, abych se cítila dobře, pak by Darsulín měl asi 28,6 kg J. To nemá. Má kolem 13 - 14 kg. A to už kromě granulí vařím i kuřata a těstoviny s mrkví, aby mi to dítě trochu přibralo)
Stále častěji odpovídám na dotazy týkající se Borderek. Společně se pohybujeme na jízdárně, kam chodí mnoho lidí a dětí, kteří před tím Borderku neviděli nebo s ní neměli bližší kontakt. No, a protože Darsulín je exot, tak na sebe logicky strhává pozornost větší než koně nebo já :o)… Což by nevadilo, přiznám se, že jako hrdé matce mi to dělá dobře. Často se mě ptají maminky od holčin, co u mě jezdí, zda je Borderka vhodná, je-li hodná a tak různě. Ráda bych shrnula veškeré mé dosavadní zkušenosti. Ale předem upozorňuji, že nemám zkušenosti s Borderkami obecně, ale jen s tím mým cvokem. Z čehož vyplývá, že rady, či postřehy mohou být silně zkreslené a jakákoliv podoba je zcela náhodná.
Zde je malý testík, zda je vhodné si pořídit Bordelku :o)
(STÁLE PLATÍ, ŽE U VŠECH MÝCH ČLÁNKŮ JE TŘEBA BRÁT VŠE S REZERVOU A NĚKDY I S HUMOREM)
- Líbí se vám Darsina? (Pokud ne, tak jsme spolu skončili)
- Mohla by mít vaše Borderka (dále jen "pes") aktivní pohyb celý den? (aktivní neznamená nudění na zahradě nebo v bytě)
- Můžete se psovi věnovat převážnou část dne? (stačí jen tak 12 hodin denně)
- Umíte házet balónkem či jinou hračkou a nezranit sebe či psa? (pokud ne, zařiďte si pojištění proti blbosti)
- Umíte vymýšlet kraviny, které psovi zabaví hlavu? (nejen tělo, ale i ducha je nutné uspokojit)
- Máte možnost brát psa k jiným zvířatům (např. koně)? (do možnosti jsem chtěla napsat i krávu, ale tchýně není vhodný partner, jedině, jestli je dost rychlá)
- Dokážete psa vychovat bez používání násilí? (to je snad jeden z mála vážně míněných dotazů!)
- Máte výdrž a trpělivost? (sedět na lavičce můžete, ale házet hračky musíte, Darsina to v kuse vydrží tak 3-4 hodiny)
- Máte doma nějakou príma pohovku, po které je radost skákat? (není-li doma nic takového, navštivte www.ikea.cz)
- Jsou vaše děti již natolik rozumné, aby psa netahaly za chlupy a ocas? (opět myšleno vážně, děti umí být zlé…)
- Jsou vaše děti natolik rozumné, že přijmou fakt, že bude pes chytřejší? (Pokud jim pes něco ukradne, schová nebo jim snad bude chtít diktovat směr a tempo pohybu, ustojí to vaše děti?)
- Jste vy natolik rozumní, že přijmete fakt, že pes bude chytřejší? (Pokud vám pes něco ukradne, schová, zničí, roztahá nebo vám snad bude chtít diktovat směr a tempo pohybu, ustojíte to?)
- Dokážete přiznat porážku? (nejen fyzickou)
- Dokážete psychicky ustát fakt, že pro psa budete stádo dobytka, kterou hlídá? (za pravdu se každý zlobí J)
Pokud jste na všechny otázky odpověděli "ANO", pak pravděpodobně ustojíte Borderku. Z některých dotazů můžete možná mylně usoudit, že jsem snad v některém bodu zklamala, či byla překvapena, ale nevěřte tomu, jsem naprosto v klidu a nic mě nepřekvapilo (Viz VŠECHNY ČLÁNKY O DARSINĚ)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdenka Zdenka | E-mail | 21. února 2008 v 10:59 | Reagovat

Danuško, jsem moc ráda, že se opět pobavím čtením na Tvých stránkách. Borderku si opravdu nepořídím, protože bych měla další komplex. Nedoběhnu ji, nepřečůrám ji  a moje tchýně už taky toho moc nenaběhá. Snad Tě Tvůj nový malý šikovný kamarád hned tak nezklame a já se budu občas těšit na nové čtení. Díky moc.

Neznáš Kateřinu Myškovou? Taky má borderku (černou a hnědou). Teď nedávno vyhrála agiliti v Českých budějovicích. Je jí 27 let a z Prahy se odstěhovala na chalupu, kde chová koně. Je to dcera jedné spolupracovnice.

2 Iva a Agáta Iva a Agáta | Web | 22. února 2008 v 6:54 | Reagovat

Ahoj Dano, to jsem ráda, že je blog opět v provozu - alespoň k něčemu jsou Ti mladí a výkonní dobří. !)))

S radostí jsem si přečetla Tvůj test, opět mi zvedl náladu a jen lituji, že Agáta nemá přístup ke zvěři - tedy mimo naší rodiny.

Myslím, že nemáš nejmenší borderku - Agátka se tedy při měření také kroutí, takže výsledky jsou různorodé, ale pravděpodobně měří 47 cm podle měření na počátku února. Vážení probíhá u nás stejně jako u Tebe, takže to odhadujeme na 14,5 kg. To jsme proti vám tlusťoši, ale jinak když na ni sáhneš - pod chlupy, tak nahmatáš jen svaly a kosti.

Měj se krásně.

3 Jája a Dencík Jája a Dencík | Web | 23. února 2008 v 11:30 | Reagovat

Ahojky Dančo!!!!

Jsem strááááááášně ráda žes to zobnlinovala zase a budeš doplnovat nový věcičky o darsince, je to skvělí, fakt mám radost!!Je to fešanda jak jsem koukala:-)

Já chodim do školy a je to děs běs, páč jsem v poslednim semestru a času volnýho moc nemám, tudíž dencík má procházky každý den ale zdaleka mu to nestačí... Vždycky se těšim na víkend až někam pujdem na prochajdu spolu a tak, auto momentálně v zimě moc nemývám protože brácha má přednostní právoa jezdí do práce i o víkendu takže se omlouvám že jsem se za tebou a darsinkou nestavila dříve na jízdárně, a když už jsem  měla auto doma tak jsem neměla čas...:-(

Musím to v nejbližší době napravit...těšíme se na vás moc až si sourozenci zablbnou a my pokecáme a nebo mužeme dát nějakej sourozeneckej srázek v praze, když budeš mít čas, dohodnem to s Agtkovejma...oni jsou pro každou "špatnost" jsou moc fajn:-D, nezklamou nikdy. Bylo by to fajnový!!

Tak krásný víkend!!!Jája a Dencíno!!!

4 Dana Dana | 23. února 2008 v 13:24 | Reagovat

Čau smečko, už jsem měla trochu absťák s tím psaním :o).

Těším se na vás moc moc moc, i když mám obavy, že Darsina bude nejdřív cenit zuby a pak si začne hrát. Vždycky byla bázlivá, teď to dává najevo tím, že ukazuje svý krásný zubiska. Jenomže jí to prochází. Takhle odhání jednoho vlkodava u nás na sídlišti. Čekám, až mu dojde trpělivost. To bude rychlé :o)))). I když je fakt, že po deseti minutách se otrká a je v pohodě. Holt není na nahodilé známosti. To má po paničce :o))))))

Tak pusu D a D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama