...Napsala jsem pro vás knížku JEZDECTVÍ BEZ ILUZÍ…
OBJEDNÁVKY NA WWW.PROBOOKS.CZ

Mezinárodní "ostuda"

11. března 2008 v 1:56 | Dejna |  DARCY - Border Collie
… který pes se může pochlubit, že byl na letišti? A dokonce ještě před tím, než oslavil rok? No přece Darsina. Který pes svým chováním na sebe strhnul pozornost několika set lidí během pěti vteřin? Který pes slyšel během těchto pěti vteřin minimálně v pěti různých jazycích větu "hele pejsek"? A zase Darsina…
V neděli jsem jela s mámou a Darsinou vyprovodit tátu na letiště (předpokládám, že v našich končinách nemusím psát, o které letiště se jedná). Byla jsem překvapena množstvím lidí, kteří využívají raději letadlo než metro. Fronty byly větší, než na roční tramvajenku. Rozhodla jsem se vzít pejska s sebou, ať si zvyká. Nejdřív byla trochu vykulená, ale poté, co jsme ušli ve frontě asi 5 metrů za deset minut, se zklidnila a docela v klidu se posouvala s námi. Prošel kolem nás nějaký letištní zaměstnanec, který se ptal, jestli ten pejsek letí s námi. Jen jsem odpověděla, že ne. Máma ovšem zahlásila, že my jí jen doprovázíme, že letí sama. Mě to velmi pobavilo, pán už byl bohužel pryč, takže tuto hlášku neslyšel. Trvalo to relativně dlouho, než přišel táta na řadu a Darsina si zvykla na frmol, který v letištní hale byl. Byli jsme zvědaví, kolik lidí znervózní v přítomnosti psa, který by sice maximálně vyčuchal hračky nebo svačiny, ale rozhodně vypadá, jako pes cvičený na hledání drog. Všichni se zdáli být v klidu a mě to uklidnilo také.
Odbavení zavazadel proběhlo kupodivu v pořádku a my jsme si ještě chvilku povídali a zkracovali tak tátovi chvíle čekání. Jak jsme tam tak stáli, proběhl kolem nás kluk, který měl na podrážkách tenisek kolečka. Jistě jste tuto vymoženost již zaznamenali. Zrovna pár metrů před námi zvedl špičky a jel po kolečkách asi deset metrů, kde na něj čekali jeho rodiče. A to neměl dělat! Projel těsně kolem nás. Darsina během vteřiny byla naježená, rozštěkala se směrem na jeho adresu takovým stylem, že se klukovi ta kolečka málem rozjela. Na fleku se zapíchnul (naštěstí už u svých rodičů) a čekal, jestli je to jeho poslední vteřina. Čubu jsem měla na vodítku, ale to ji rozhodně nezabránilo hlasitému napomenutí, že se neběhá, a už vůbec, nejezdí v hale po kolečkách… (párkrát jsem totiž na jízdárně napomenula rozjívené děti, že se neběhá, aby nesplašily koně. Darsina se učí rychle…) Když jsem zvedla hlavu, zjistila jsem, že všech těch tisíc lidí kouká na nás a kupodivu se smějí a souhlasně na Darsinu pokyvují. Přesto jsem se necítila úplně nejlépe, v této nechtěné hlavní roli :o)). Nazvala jsem tuto akci sice "ostudou", ale dle reakcí zúčastněných usuzuji, že to bylo spíš pobavení a zpestření nudně dlouhého postávání ve frontách. Jen doufám, že ten chlapeček tam doteď nestojí s tím výrazem, se kterým jsme ho opouštěli. Snad z toho nebude mít trauma, ale jen poučení, že se NEBĚHÁ, NEBLBNE, NEJEZDÍ PO KOLEČKÁCH.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jašus Jašus | E-mail | 11. března 2008 v 11:49 | Reagovat

Docela jsem si početl :) ty máš úplně spisovatelský vlohy :)

2 Dana Dana | 11. března 2008 v 14:23 | Reagovat

chicht, že děkuju :))

3 PEKU PEKU | 11. března 2008 v 15:29 | Reagovat

Danulko, gratuluji. opet brilantni text. MamTe rad.

Pusu tata

4 Dana Dana | 11. března 2008 v 17:29 | Reagovat

to PEKU: viz SMS :o)) Haf ár jů?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama