...Napsala jsem pro vás knížku JEZDECTVÍ BEZ ILUZÍ…
OBJEDNÁVKY NA WWW.PROBOOKS.CZ

Po roce zase dovča

3. září 2008 v 13:45 | Dejna |  O mně
Tak opravdu téměř na rok přesně jsem si dopřála a stále dopřávám týden dovolené. I okolnosti byly podobné.
V sobotu se u nás na jízdárně konaly závody, po kterých jsem se sebrala a s Markétkou a Verčou odjela na Slapy - obec Měřín, kde se již rekreovala Zuzka s Markétou a jejich sportovní, závodní, dokonalé, okouzlující klisny (pro ty znalé - normální kobyly) . Měl tam být i Edoušek, ta ale bohužel onemocněla a odjela zpět. S tou by byla jistě větší švanda, když si vzpomenu na loňské vaření kávy a scénku s pískátkem :o))) (viz článek z loňského srpna "Měla jsem dovolenou")
Cestu jsme si naplánovaly u mě doma, zkonzultovaly jsme nejlepší trasu s interaktivní mapou na webu a vyrazily (jediné, co mě trochu děsilo, bylo to, jak se ubíhající trasou na netu objevovalo postupně "silnice I. třídy, silnice II. třídy, silnice III. třídy…. Bála jsem se rolovat trasu dál, Markéta si všimla mé obavy, tak zahlásila, že až budeme na silnici VIII. třídy, pak už bude psáno "jedete po poli", jedete v bažině" a podobně…) V Chuchli jsme nabraly Verču. Už bylo šero, provoz velký, jelikož se všichni vraceli do Prahy na začátek školního roku. Cesta nám dle mapy měla zabrat cca hodinu. Ha ha ha… Při výpočtech délky tras na mapách by měli zohledňovat, zdali je za volantem blondýna. Takže po hodině a dvaceti minutách jsme usoudily, že bude rozumné zavolat holkám, jelikož jsme již podruhé vjely do Krňan z úplně jiné strany. Markéta se ujala vysvětlování a to tímto stylem: "Proti vám je kostel, že jo? Tak pojedete těsně k němu a hned před ním doprava, pak bude po pravé ruce hospoda, dál nějaký křížek, ale nevidím to dost jasně…" Na to Verča bouchla smíchy, že to zní, jak kdyby nám tu cestu věštila z koule. Nakonec nás ale věštkyně Markéta navedla do Měřína, což nám zabralo ještě asi půl hodiny. V těchto končinách jsem si vzpomněla na naše vtipkování ohledně kvality vozovek, jelikož jsme musely jet krokem, vzhledem ke golfovému povrchu silnic v místním kraji. Z toho nejhoršího jsme byly vevnitř, protože jsme dojely do Měřína, kde už nám chybělo posledních pár desítek metrů k chatičce… Snad ani terénní vůz by z toho nebyl nadšen. Byla jsem zpocená až … Abych tam nenechala vnitřnosti auta. Ale povedlo se, byly jsme na místě.
Večer jsme grilovaly, probíraly vše - ale nedrbaly!!! Darsulín tam měl Meginu a Rituška (16ti letá Dalmatinka) jen držela dohled nad mládeží. Odebraly jsme se všichni na kutě. Usnula jsem s Darsinkou v náručí. Protože jsme spaly v patře, vzala jsem nahoru misku s vodou a s granulemi… To se ukázalo, jako ne úplně dobrý nápad. Darsinu ve tři ráno přepadl hlad (což je její obvyklý čas na véču). Nevím proč, ale holky neměly radost, že to moje dítě hezky dlabe a kouše každičkou granulku zvlášť a vychutnává ji. No přežily jsme o fous… Dostala jsem zákaz brát granule nahoru. I Markéta, která spala dole, nám ráno nadávala, že jí vzbudilo, jak si slečna Darsinka dává papu… Ty holky už dneska nic nevydržej
Pak jsme odjely s holkama do nedalekého hřebčína Favory Benice, kde byly ustájené kobči Kexina s Balčou. Krásné prostředí, ale shodly jsme se, že až moc přístupný. Ale měli tam příjemnou hospůdku, tak jsme tam daly obídek a počkaly, až se vrátí holky z vyjížďky. Pak zpátky na chatičku, kafíčko, pokec, vyprovodily jsme Verunku, která musela do Prahy, příprava večeře, grilování, vínečko a pak na kutě. Bez granulí. Ráno snídaně, chystání, Markétka a já jsme se sbalily, protože jsme holky doprovodily na stáj a jeli do Štěchovic, kde jsme měly domluvený sraz s Verunkou. Chtěly jsme se podívat, kam se nám ta naše kočička přestěhovala. Masečín byl při cestě, tak jsme to zkoukly. Krásný, klidný areál s krásným zázemím, stájemi pro 15 koní, překrásná halička, která se hodila, jelikož začalo lít jako z konve. Sympatický šéf, prostě jsem to Verunce s Brusinkou musela schválit :o)) Pak jsme se rozjely domů a přesto, že to bylo relativně krátké, užila jsem si to :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačíí (Ta co POŘÁD miluje Brusíí) Kačíí (Ta co POŘÁD miluje Brusíí) | E-mail | 3. září 2008 v 14:45 | Reagovat

Ták to je dobře,že se tam má Verča s Brůsou dobře :) Ale stejně to nějak těžce přežívám..:D

2 Dana Dana | 3. září 2008 v 16:08 | Reagovat

Maj se tam holky báječně, nebuď z toho smutná :o)

3 verdaperda verdaperda | 3. září 2008 v 17:45 | Reagovat

Brusa se spokojeně prohání v preriích.doslova.do výběhu byla přidána další kobylka, která propásla první vteřinu Brusinčinýho vlídnýho přivítání...tudíž si brůsa usmyslela, že rozhodně nebude poslední hlavou stádečka a jala se drezurní šampionku prohánět do úmoru...:))) je spokojená

4 Kačíí (Ta co POŘÁD miluje Brusíí) Kačíí (Ta co POŘÁD miluje Brusíí) | E-mail | 4. září 2008 v 12:55 | Reagovat

Dano,myslíš že by jsem se s mamkou mohla někdy tam kde ted' Brůsa je zajet podívat??

5 Dana Dana | 4. září 2008 v 13:28 | Reagovat

To se musíš domluvit s Verčou, tento areál není přístupný veřejnosti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama