...Napsala jsem pro vás knížku JEZDECTVÍ BEZ ILUZÍ…
OBJEDNÁVKY NA WWW.PROBOOKS.CZ

Nežárka - dovolená s Verčou a psy + krátké video

10. srpna 2009 v 0:57 | Dejna |  O mně
Lásenice - Nežárka, jižní Čechy, klid, voda, koupání, slunce, relax.
Tak by se dala shrnout moje dovolená, kterou jsem si dopřála od středy do soboty minulý týden. Stejně, jako před dvěma roky jsme se s Verčou sebraly a vyrazily na výlet.
A opět jako předloni jsme měly dva psy. Tentokrát to nebyl Paskal, ale Beník - kříženec labradora a teriéra - štěňátko mého kolegy Tomáška ze Ctěnic. Darsina ho vzala za svého, znají se z jízdárny. Je to první pes, se kterým si ta moje čubka hraje a běhá.
Vyrazila jsem kolem jedné a jela pro Verču do Masečína - směr Slapy. Naložily jsme kanistr s pitnou vodou, batůžky a vyrazily. První zastávka byla poměrně rychlá, jelikož jsem chtěla ještě dofouknout gumy. To jsem si zase naběhla. Na pumpě byl stojan "vzduch", což jsem usoudila, že tím by se daly gumy dofouknout. Tak jsem si zaparkovala, sundala kryt a nasadila. Pak mě teprve napadlo obhlídnout stojan, kde bylo jen červené a zelené tlačítko. Ale žádný ukazatel tlaku - nic. Tak jsem šla do prodejny, kde jsem narazila na tři pány. Vyslovila jsem své přání, že jsem chtěla dofouknout gumy, ale že mám asi problém. Chlapíci se po sobě podívali a pousmáli se. Tak jsem jen odvětila, že bloncka má nárok na pomoc. A ti parchanti jen přikývli :o))))). Tak mi jeden z nich kola nafoukl a my pokračovaly.
Jely jsme asi 3 hodiny, mezitím jsme udělaly pauzu na čůrání psů, na nákup papání. Jen podotýkám, že jsme měly v plánu večer ugrilovat rybu a koupily jsme 4 celozrnné rohlíky a malý chleba s vidinou, že další den koupíme čerstvé pečivo. Nakonec nám toto pečivo vystačilo na celou dovču :o))). A to že jsme dlabaly dost.
Dorazily jsme na chatu a po ubytování jsme vzaly pesany a šly se s nimi projít do lesa. Nežárka byla poměrně divoká a nedaleký jez, který si pamatuju, jako velmi mírný docela vřel a Darsina vypadala, že by tam snad i skočila. Měla jsem trochu nahnáno, tak jsme zase pokračovaly. Po návratu jsem šla nasekat dřevo na ohýnek. Nic se mi nestalo - zatím….
Rybička byla dobrá, vypily jsme vínečko a pěkně popovídaly. Když jsme asi v půlnoci dodrbaly všehny a všechno, svlékly jsme se a při svitu měsíce jsme skočily pěkně do Nežárky… Hu - studená teda byla, ale potom nám bylo krásně.
Druhý den jsem vstala asi v 6 hodin(?????!!!!!!) , protože mě probudil Beník, který dorážel na Darsinu, že si chce hrát. Tak jsme s nimi vyběhla ven. Bylo krásné ráno, pára stoupala z řeky a všude bylo totální ticho. Krása. Ale nedalo mi to a do peřin jsem se ještě vrátila. Verunka spala jako mimčo :o). Kolem desáté jsme se probraly.
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/01953/nezarka_2.3gp_263.12KB.html
Tentokrát už v plavkách jsme opět vlezly do vody - zase pekelně studená. Pak jsme si udělaly snídani, kotel kafe a seděly jsme venku. Pak jsme naložily psy a jely se koupat na nedaleké koupaliště. Krásná voda, málo lidí a počasí nám docela přálo. Opalovaly jsme se (nahoře bez - i prsa jsme raději nechaly doma, abychom nedělaly rozruch)
J . Po návratu jsme se napapaly, a jako správní chalupáři - jsme hrály žolíky. První den jsem vyhrávala. Pak jsem opět nasekala dřevo (jakože sekerou - fakt :o) a Verunka zatím naplnila rajčátka na gril a vydržely jsme asi do dvou do rána sedět a povídat. Pak opět skok do Néži a do hajan.
Poslední den vsávala v 6 Verča - o čemž zase nevím já. Vykopaly jsme se z postele kolem deváté. Opět jsme jely na koupaliště, hrály jsme badminton, opalovaly se - klasika. Karty jsme projela na plné čáře a to že doslova. Ani jednou jsem nevyhrála :o))). Dřevo jsem opět nasekala, ale tentokrát s malou újmou na zdraví. Ne mém, ale Darsinka se přišla podívat, jak se to dělá akorát ve chvíli, kdy jsem se rozmáchla a zasekla. Ale velká část polena odlítla jí přímo na hlavičku. Božínku jak ta kvíkala. Docela mě to vyděsilo, ale snad to nebude mít následky. Jen už je oficiálně praštěná.
Poslední den jsme se nasnídaly, zabalily a vyrazili ku Praze. Cesta byla veselá, jelikož jsme si jí zpestřovaly poslechem různorodých rádií. Například country rádio hrálo moc príma a dokonce jsme chytly nějakou dechovku. Myslím, že v Miličíně o nás mluví do teď. Pěkně naplno a prožívat. Nějaké video mám, ale nevím, zda se mi podaří ho zveřejnit :o). http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/27527/COUNTRY.3gp_261.98KB.html
Beník, Darsinka, Verunka i já jsme dojeli v pořádku a opět jsem načerpala energii a zítra (vlastně dnes) hurá do práce.

Fotky přikládám :o)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | Web | 10. srpna 2009 v 1:02 | Reagovat

Dobré rááno^.^
krásný fotky♥

2 tom tom | E-mail | 10. srpna 2009 v 14:28 | Reagovat

[1]: pěkný fotečky,všem vám to moc sluší

3 Petr Petr | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 20:25 | Reagovat

Docela jsem o tom četl a souhlasím s tebou....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama